poznaję boży świat

Jaki podręcznik do religii do I klasy szkoły podstawowej wybrać?

Na rynku można znaleźć dziesiątki podręczników do religii przeznaczonych dla uczniów I klasy szkoły podstawowej. Większość z nich różni się nie tylko szatą graficzną, ale też doborem i sposobem opracowania tematów. Wśród popularnych pozycji wyróżnia się “Poznaję Boży świat“. Czy warto po nią sięgnąć?

Czym powinien charakteryzować się podręcznik do religii?

Dobry podręcznik do religii powinien nie tylko przekazywać merytoryczne informacje o katolicyzmie, ale też pokazywać, że religia wcale nie musi być nudna i nieciekawa. To trudne zadanie, bo dzieci mają obecnie wiele równie ciekawych zajęć, a zainteresowanie ich tematyką wiary wymaga cierpliwości i talentu. Dlatego warto zadbać o to, by podręcznik do religii był atrakcyjny od strony wizualnej. Przydadzą się w tym różne ciekawe grafiki, urozmaicające tekst, a także przykłady z życia codziennego. Nie należy też przesadzać ze stopniem skomplikowania zagadnień – na to przyjdzie czas później. Na rynku można znaleźć wiele dobrych podręczników. Wystarczy odrobinę poszukać, zwracając uwagę na wymienione powyżej kwestie, i wybrać właściwą książkę.

Poznaję boży świat – podręcznik do religii dla I klasy

Jednym z najpopularniejszych podręczników do religii dla pierwszoklasistów jest “Poznaję Boży świat“. Za przygotowanie tej pozycji jest odpowiedzialne wydawnictwo Jedność, doświadczona firma wydające literaturę religijną i teologiczną. Twórcy podręcznika zadbali o to, by był on przyjazny dla najmłodszych użytkowników. Tekstu jest niewiele, a podręcznik zawiera dużo obrazków i zdjęć, często utrzymanych w dość luźnej, zabawnej konwencji. Do tego autorzy zadbali o wymyślenie ciekawych zadań, które pozwolą utrwalić zdobyte informacje i mają na celu wywołać refleksje wśród uczniów. Co istotne, “Poznaję Boży świat” jest zgodny z aktualnym programem nauczania, dzięki czemu może być bez przeszkód wybierany przez nauczycieli. Dzięki połączeniu części teoretycznej z rozbudowanym zeszytem ćwiczeń, pozycja ta stanowi wartościowe źródło nauki religii dla uczniów I klasy szkoły podstawowej.